OPA170AIDBVR
ZhongHao Industry Limited
Contact Now
OPA170AIDBVR
Category : Integrated Circuits (ICs) Linear Amplifiers Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Current - Output / Channel : 17 mA
Amplifier Type : General Purpose
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
Voltage - Supply Span (Min) : 2.7 V
Supplier Device Package : SOT-23-5
Output Type : Rail-to-Rail
Voltage - Supply Span (Max) : 36 V
Mfr : Texas Instruments
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Current - Supply : 110µA
Package / Case : SC-74A, SOT-753
Slew Rate : 0.4V/µs
Current - Input Bias : 8 pA
Voltage - Input Offset : 250 µV
Number of Circuits : 1
Gain Bandwidth Product : 1.2 MHz